Eaton - Electronics Division MP2A-8R2-R
Part No.:
MP2A-8R2-R
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MP2A-8R2-R.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 1.34A 167MOHM SM
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.34 A
Current - Saturation (Isat):
1.54A
DC Resistance (DCR):
167mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)