Eaton - Electronics Division MP2A-220-R
Part No.:
MP2A-220-R
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MP2A-220-R.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 980MA 311MOHM SMD
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
980 mA
Current - Saturation (Isat):
970mA
DC Resistance (DCR):
311mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)