Gowanda Electronics MLP1812-103K
Part No.:
MLP1812-103K
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MLP1812-103K.pdf
Description:
M27 UNSHIELDED T-LEVEL INDUCTOR
Manufacturer:
Gowanda Electronics
Series:
MLP1812
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
180 mA
Current - Saturation (Isat):
238mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
4.32Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.178" L x 0.126" W (4.53mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.51mm)