Monolithic Power Systems Inc. MEZDPD3603AS-8501
Part No.:
MEZDPD3603AS-8501
Manufacturer:
Monolithic Power Systems Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
13-PowerBLGA Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.MEZDPD3603AS-8501.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 0.6-12V
Manufacturer:
Monolithic Power Systems Inc.
Series:
MEZDPD3603
Package/Case:
13-PowerBLGA Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
0.6 ~ 12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
3A
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
93.2%