Murata Electronics LXDC2UR33A-122
Part No.:
LXDC2UR33A-122
Package:
9-SMD Module
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Series:
LXDC2UR
Package/Case:
9-SMD Module
Voltage - Input (Min):
3.6V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
2 W
Features:
UVLO
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
90%
Standard Number:
1. How to order LXDC2UR33A-122 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LXDC2UR33A-122 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LXDC2UR33A-122?
Image LXDC2UR33A-122
Part Number LXDC2UR33A-122
Manufacturer Murata Electronics
Series LXDC2UR
Package/Case 9-SMD Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.6V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 600mA
Power (Watts) 2 W
Voltage - Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Features UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 90%