Sensata-Airpax LEJH66-1-61-20.0-91
- Part No.:
- LEJH66-1-61-20.0-91
- Manufacturer:
- Sensata-Airpax
- Category:
- Circuit Breakers
- Package:
- Datasheet:
LEJH66-1-61-20.0-91.pdf
- Description:
- CIR BRKR,HYDMAG
- Manufacturer:
- Sensata-Airpax
- Series:
- LEJ
- Packaging:
- Bulk
- Product Status:
- Active
- Mounting Type:
- Panel Mount
- Breaker Type:
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps):
- 20A
- Voltage Rating - AC:
- 240 V
- Voltage Rating - DC:
- Actuator Type:
- Lever
- Number of Poles:
- 2
- Illumination:
- None
- Illumination Voltage (Nominal):
- Approval Agency:
- UL489
1. How to order LEJH66-1-61-20.0-91 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the LEJH66-1-61-20.0-91 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LEJH66-1-61-20.0-91?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
| Image |  |
| Manufacturer | Sensata-Airpax | Sensata-Airpax | Sensata-Airpax | Sensata-Airpax |
| Series | LEJ | LEJ | LEJ | LEJ |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Current Rating (Amps) | 20A | 20A | 20A | 10A |
| Voltage Rating - AC | 240 V | 240 V | 240 V | 240 V |