Mornsun America, LLC K7805W-500R3
Part No.:
K7805W-500R3
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
DC DC Converters
Package:
3-SIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.K7805W-500R3.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 5V
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
K78xxW-500R3
Package/Case:
3-SIP Module
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
6.5V, 7V
Voltage - Input (Max):
31V, 36V
Voltage - Output 1:
5V
Voltage - Output 2:
-5V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
500mA, 300mA
Power (Watts):
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
90%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE, UKCA
Standard Number:
1. How to order K7805W-500R3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the K7805W-500R3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of K7805W-500R3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of K7805W-500R3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image K7805W-500R3
Part Number K7805W-500R3
Manufacturer Mornsun America, LLC
Series K78xxW-500R3
Package/Case 3-SIP Module
Packaging Tray
Product Status Not For New Designs
Type Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 6.5V, 7V
Voltage - Input (Max) 31V, 36V
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 500mA, 300mA
Power (Watts) -
Voltage - Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 90%