XP Power IVB0105S15
Part No.:
IVB0105S15
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IVB0105S15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER SINGLE 15V 1W
Manufacturer:
XP Power
Series:
IVB01 (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 4 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
67mA
Power (Watts):
1.005 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE, UKCA, UL
Standard Number:
1. How to order IVB0105S15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IVB0105S15 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IVB0105S15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IVB0105S15.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as IVB0105S15 pin diagram, IVB0105S15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IVB0105S15
Part Number IVB0105S15
Manufacturer XP Power
Series IVB01 (1W)
Package/Case 7-SIP Module, 4 Leads
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 67mA
Power (Watts) 1.005 W
Voltage - Isolation 3 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 83%