Vishay Dale IHSM7832RG183L
Part No.:
IHSM7832RG183L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832RG183L.pdf
Description:
FIXED IND 18MH 110MA 44.1OHM SMD
Inductance:
18 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
110 mA
Current - Saturation (Isat):
50mA
DC Resistance (DCR):
44.1Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832RG183L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832RG183L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG183L?
Image IHSM7832RG183L
Part Number IHSM7832RG183L
Material - Core Ferrite
Inductance 18 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 110 mA
Current - Saturation (Isat) 50mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 44.1Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)