Vishay Dale IHSM7832RG103L
Part No.:
IHSM7832RG103L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832RG103L.pdf
Description:
FIXED IND 10MH 160MA 24.6OHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
10 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
160 mA
Current - Saturation (Isat):
70mA
DC Resistance (DCR):
24.6Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832RG103L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832RG103L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG103L?
Image IHSM7832RG103L
Part Number IHSM7832RG103L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 10 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 160 mA
Current - Saturation (Isat) 70mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 24.6Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)