Vishay Dale IHSM7832PJ2R7L
Part No.:
IHSM7832PJ2R7L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832PJ2R7L.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 8.2A 16 MOHM SMD
Packaging:
Bulk
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
8.2 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
DC Resistance (DCR):
16mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832PJ2R7L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832PJ2R7L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832PJ2R7L?
Image IHSM7832PJ2R7L
Part Number IHSM7832PJ2R7L
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Material - Core Ferrite
Inductance 2.7 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 8.2 A
Current - Saturation (Isat) 3.2A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 16mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)