Vishay Dale IHSM7832PJ2R2L
Part No.:
IHSM7832PJ2R2L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832PJ2R2L.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 8.4A 14 MOHM SMD
Packaging:
Bulk
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
8.4 A
Current - Saturation (Isat):
3.6A
DC Resistance (DCR):
14mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832PJ2R2L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832PJ2R2L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832PJ2R2L?
Image IHSM7832PJ2R2L
Part Number IHSM7832PJ2R2L
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Material - Core Ferrite
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 8.4 A
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)