Vishay Dale IHSM7832PJ270L
Part No.:
IHSM7832PJ270L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832PJ270L.pdf
Description:
FIXED IND 27UH 3.4A 74 MOHM SMD
Packaging:
Bulk
Inductance:
27 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
74mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832PJ270L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832PJ270L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832PJ270L?
Image IHSM7832PJ270L
Part Number IHSM7832PJ270L
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Material - Core Ferrite
Inductance 27 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 74mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)