Vishay Dale IHSM7832PJ1R8L
Part No.:
IHSM7832PJ1R8L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832PJ1R8L.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 8.5A 13 MOHM SMD
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
8.5 A
Current - Saturation (Isat):
4A
DC Resistance (DCR):
13mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832PJ1R8L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832PJ1R8L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832PJ1R8L?
Image IHSM7832PJ1R8L
Part Number IHSM7832PJ1R8L
Material - Core Ferrite
Inductance 1.8 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 8.5 A
Current - Saturation (Isat) 4A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 13mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)