Vishay Dale IHSM7832PJ180L
Part No.:
IHSM7832PJ180L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832PJ180L.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 4.2A 47 MOHM SMD
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832PJ180L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832PJ180L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832PJ180L?
Image IHSM7832PJ180L
Part Number IHSM7832PJ180L
Material - Core Ferrite
Inductance 18 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)