Vishay Dale IHSM7832PJ120L
Part No.:
IHSM7832PJ120L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832PJ120L.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 4.8A 40 MOHM SMD
Packaging:
Bulk
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
DC Resistance (DCR):
40mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832PJ120L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832PJ120L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832PJ120L?
Image IHSM7832PJ120L
Part Number IHSM7832PJ120L
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Material - Core Ferrite
Inductance 12 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4.8 A
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)