Vishay Dale IHSM7832ER821L
Part No.:
IHSM7832ER821L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832ER821L.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 573MA 2.08OHM SM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
573 mA
Current - Saturation (Isat):
230mA
DC Resistance (DCR):
2.08Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832ER821L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832ER821L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832ER821L?
Image IHSM7832ER821L
Part Number IHSM7832ER821L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 820 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 573 mA
Current - Saturation (Isat) 230mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.08Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)