Vishay Dale IHSM7832ER820L
Part No.:
IHSM7832ER820L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832ER820L.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 1.9A 184 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
720mA
DC Resistance (DCR):
184mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832ER820L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832ER820L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832ER820L?
Image IHSM7832ER820L
Part Number IHSM7832ER820L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 82 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Current - Saturation (Isat) 720mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 184mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)