Vishay Dale IHSM7832ER390L
Part No.:
IHSM7832ER390L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832ER390L.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 2.8A 95 MOHM SMD
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
2.8 A
Current - Saturation (Isat):
930mA
DC Resistance (DCR):
95mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832ER390L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832ER390L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832ER390L?
Image IHSM7832ER390L
Part Number IHSM7832ER390L
Material - Core Ferrite
Inductance 39 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Current - Saturation (Isat) 930mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 95mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)