Vishay Dale IHSM7832ER330L
Part No.:
IHSM7832ER330L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832ER330L.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 3A 84 MOHM SMD
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3 A
Current - Saturation (Isat):
990mA
DC Resistance (DCR):
84mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832ER330L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832ER330L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832ER330L?
Image IHSM7832ER330L
Part Number IHSM7832ER330L
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3 A
Current - Saturation (Isat) 990mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)