Vishay Dale IHSM7832ER151L
Part No.:
IHSM7832ER151L
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM7832ER151L.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 1.4A 362MOHM SMD
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHSM-7832
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
540mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
362mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM7832ER151L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM7832ER151L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM7832ER151L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHSM7832ER151L
Part Number IHSM7832ER151L
Manufacturer Vishay Dale
Series IHSM-7832
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 150 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Current - Saturation (Isat) 540mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 362mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)