Vishay Dale IHSM5832RF821L
Part No.:
IHSM5832RF821L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF821L.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 400MA 3.78OHM SM
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
230mA
DC Resistance (DCR):
3.78Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF821L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF821L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF821L?
Image IHSM5832RF821L
Part Number IHSM5832RF821L
Material - Core Ferrite
Inductance 820 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) 230mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.78Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)