Vishay Dale IHSM5832RF122L
Part No.:
IHSM5832RF122L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832RF122L.pdf
Description:
FIXED IND 1.2MH 320MA 5.51OHM SM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
1.2 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
320 mA
Current - Saturation (Isat):
190mA
DC Resistance (DCR):
5.51Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832RF122L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832RF122L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF122L?
Image IHSM5832RF122L
Part Number IHSM5832RF122L
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 1.2 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 320 mA
Current - Saturation (Isat) 190mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 5.51Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)