Vishay Dale IHSM5832PJ472L
Part No.:
IHSM5832PJ472L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832PJ472L.pdf
Description:
FIXED IND 4.7MH 140MA 23.1OHM SM
Packaging:
Bulk
Inductance:
4.7 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
140 mA
Current - Saturation (Isat):
100mA
DC Resistance (DCR):
23.1Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832PJ472L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832PJ472L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832PJ472L?
Image IHSM5832PJ472L
Part Number IHSM5832PJ472L
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 140 mA
Current - Saturation (Isat) 100mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 23.1Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)