Vishay Dale IHSM5832PJ332L
Part No.:
IHSM5832PJ332L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832PJ332L.pdf
Description:
FIXED IND 3.3MH 180MA 15.6OHM SM
Packaging:
Bulk
Inductance:
3.3 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
180 mA
Current - Saturation (Isat):
120mA
DC Resistance (DCR):
15.6Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832PJ332L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832PJ332L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832PJ332L?
Image IHSM5832PJ332L
Part Number IHSM5832PJ332L
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 180 mA
Current - Saturation (Isat) 120mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 15.6Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)