Vishay Dale IHSM5832ER151L
Part No.:
IHSM5832ER151L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM5832ER151L.pdf
Description:
FIXED IND 150UH 820MA 609MOHM SM
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
820 mA
Current - Saturation (Isat):
580mA
DC Resistance (DCR):
609mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max):
0.285" (7.24mm)
1. How to order IHSM5832ER151L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM5832ER151L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM5832ER151L?
Image IHSM5832ER151L
Part Number IHSM5832ER151L
Material - Core Ferrite
Inductance 150 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 820 mA
Current - Saturation (Isat) 580mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 609mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)