Vishay Dale IHSM4825PJ2R7L
Part No.:
IHSM4825PJ2R7L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825PJ2R7L.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 5.1A 34 MOHM SMD
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
5.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.6A
DC Resistance (DCR):
34mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825PJ2R7L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825PJ2R7L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ2R7L?
Image IHSM4825PJ2R7L
Part Number IHSM4825PJ2R7L
Material - Core Ferrite
Inductance 2.7 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 5.1 A
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)