Vishay Dale IHSM4825PJ2R2L
Part No.:
IHSM4825PJ2R2L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825PJ2R2L.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 5.7A 29 MOHM SMD
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
5.7 A
Current - Saturation (Isat):
2.9A
DC Resistance (DCR):
29mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825PJ2R2L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825PJ2R2L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ2R2L?
Image IHSM4825PJ2R2L
Part Number IHSM4825PJ2R2L
Material - Core Ferrite
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 5.7 A
Current - Saturation (Isat) 2.9A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 29mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)