Vishay Dale IHSM4825PJ220K
Part No.:
IHSM4825PJ220K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825PJ220K.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.7A 152 MOHM SMD
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.02A
DC Resistance (DCR):
152mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825PJ220K on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825PJ220K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ220K?
Image IHSM4825PJ220K
Part Number IHSM4825PJ220K
Material - Core Ferrite
Inductance 22 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Current - Saturation (Isat) 1.02A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 152mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)