Vishay Dale IHSM4825PJ1R5L
Part No.:
IHSM4825PJ1R5L
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825PJ1R5L.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 6.9A 20 MOHM SMD
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHSM-4825
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
6.9 A
Current - Saturation (Isat):
3.5A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825PJ1R5L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825PJ1R5L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ1R5L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHSM4825PJ1R5L
Part Number IHSM4825PJ1R5L
Manufacturer Vishay Dale
Series IHSM-4825
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Product Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 6.9 A
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)