Vishay Dale IHSM4825PJ120L
Part No.:
IHSM4825PJ120L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM4825PJ120L.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 2.7A 79 MOHM SMD
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
2.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
DC Resistance (DCR):
79mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM4825PJ120L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM4825PJ120L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ120L?
Image IHSM4825PJ120L
Part Number IHSM4825PJ120L
Material - Core Ferrite
Inductance 12 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 2.7 A
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 79mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)