Vishay Dale IHSM3825PJ2R7L
Part No.:
IHSM3825PJ2R7L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825PJ2R7L.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 3.18A 38MOHM SMD
Packaging:
Bulk
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
3.18 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
DC Resistance (DCR):
38mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825PJ2R7L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825PJ2R7L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825PJ2R7L?
Image IHSM3825PJ2R7L
Part Number IHSM3825PJ2R7L
Package/Case Nonstandard
Packaging Bulk
Material - Core Ferrite
Inductance 2.7 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.18 A
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 38mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)