Vishay Dale IHSM3825ER561L
Part No.:
IHSM3825ER561L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825ER561L.pdf
Description:
FIXED IND 560UH 210MA 8.85OHM SM
Inductance:
560 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
210 mA
Current - Saturation (Isat):
170mA
DC Resistance (DCR):
8.85Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825ER561L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825ER561L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825ER561L?
Image IHSM3825ER561L
Part Number IHSM3825ER561L
Material - Core Ferrite
Inductance 560 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 210 mA
Current - Saturation (Isat) 170mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 8.85Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)