Vishay Dale IHSM3825ER391L
Part No.:
IHSM3825ER391L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825ER391L.pdf
Description:
FIXED IND 390UH 230MA 5.9OHM SMD
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
230 mA
Current - Saturation (Isat):
200mA
DC Resistance (DCR):
5.9Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825ER391L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825ER391L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825ER391L?
Image IHSM3825ER391L
Part Number IHSM3825ER391L
Material - Core Ferrite
Inductance 390 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 230 mA
Current - Saturation (Isat) 200mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 5.9Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)