Vishay Dale IHSM3825ER271L
Part No.:
IHSM3825ER271L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHSM3825ER271L.pdf
Description:
FIXED IND 270UH 290MA 4.4OHM SMD
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
290 mA
Current - Saturation (Isat):
260mA
DC Resistance (DCR):
4.4Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.225" (5.72mm)
1. How to order IHSM3825ER271L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHSM3825ER271L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHSM3825ER271L?
Image IHSM3825ER271L
Part Number IHSM3825ER271L
Material - Core Ferrite
Inductance 270 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 290 mA
Current - Saturation (Isat) 260mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 4.4Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)