Vishay Dale IHD3BH821L
Part No.:
IHD3BH821L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3BH821L.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 800MA 643MOHM TH
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
610mA
DC Resistance (DCR):
643mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3BH821L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3BH821L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3BH821L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3BH821L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3BH821L pin diagram, IHD3BH821L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3BH821L
Part Number IHD3BH821L
Material - Core Ferrite
Inductance 820 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) 610mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 643mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)