Vishay Dale IHD3BH561L
Part No.:
IHD3BH561L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3BH561L.pdf
Description:
FIXED IND 560UH 1A 504 MOHM TH
Inductance:
560 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
740mA
DC Resistance (DCR):
504mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3BH561L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3BH561L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3BH561L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3BH561L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3BH561L pin diagram, IHD3BH561L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3BH561L
Part Number IHD3BH561L
Material - Core Ferrite
Inductance 560 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) 740mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 504mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)