Vishay Dale IHD3BH331L
Part No.:
IHD3BH331L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3BH331L.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 1.6A 257 MOHM TH
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
950mA
DC Resistance (DCR):
257mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3BH331L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3BH331L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3BH331L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3BH331L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3BH331L pin diagram, IHD3BH331L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3BH331L
Part Number IHD3BH331L
Material - Core Ferrite
Inductance 330 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Current - Saturation (Isat) 950mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 257mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)