Vishay Dale IHD3BH272L
Part No.:
IHD3BH272L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3BH272L.pdf
Description:
FIXED IND 2.7MH 400MA 2.13OHM TH
Inductance:
2.7 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
340mA
DC Resistance (DCR):
2.13Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3BH272L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3BH272L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3BH272L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3BH272L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3BH272L pin diagram, IHD3BH272L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3BH272L
Part Number IHD3BH272L
Material - Core Ferrite
Inductance 2.7 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) 340mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.13Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)