Vishay Dale IHD3BH182L
Part No.:
IHD3BH182L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3BH182L.pdf
Description:
FIXED IND 1.8MH 600MA 1.5 OHM TH
Inductance:
1.8 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
420mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3BH182L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3BH182L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3BH182L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3BH182L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3BH182L pin diagram, IHD3BH182L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3BH182L
Part Number IHD3BH182L
Material - Core Ferrite
Inductance 1.8 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) 420mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)