Vishay Dale IHD3BH152L
Part No.:
IHD3BH152L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3BH152L.pdf
Description:
FIXED IND 1.5MH 600MA 1.18OHM TH
Inductance:
1.5 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
460mA
DC Resistance (DCR):
1.18Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3BH152L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3BH152L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3BH152L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3BH152L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3BH152L pin diagram, IHD3BH152L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3BH152L
Part Number IHD3BH152L
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) 460mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.18Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)