Vishay Dale IHD3BH122L
Part No.:
IHD3BH122L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3BH122L.pdf
Description:
FIXED IND 1.2MH 600MA 977MOHM TH
Inductance:
1.2 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
510mA
DC Resistance (DCR):
977mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3BH122L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3BH122L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3BH122L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3BH122L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3BH122L pin diagram, IHD3BH122L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3BH122L
Part Number IHD3BH122L
Material - Core Ferrite
Inductance 1.2 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) 510mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 977mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)