Vishay Dale IHD3BH102L
Part No.:
IHD3BH102L
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3BH102L.pdf
Description:
FIXED IND 1MH 800MA 844 MOHM TH
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
IHD
Package/Case:
Axial
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
560mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
844mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3BH102L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3BH102L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3BH102L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3BH102L.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3BH102L pin diagram, IHD3BH102L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3BH102L
Part Number IHD3BH102L
Manufacturer Vishay Dale
Series IHD
Package/Case Axial
Packaging -
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 1 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) 560mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 844mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Features -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)