Vishay Dale IHD3AC681L
Part No.:
IHD3AC681L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3AC681L.pdf
Description:
FIXED IND 680UH 1A 570 MOHM TH
Inductance:
680 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
670mA
DC Resistance (DCR):
570mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3AC681L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3AC681L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3AC681L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3AC681L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3AC681L pin diagram, IHD3AC681L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3AC681L
Part Number IHD3AC681L
Material - Core Ferrite
Inductance 680 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) 670mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 570mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)