Vishay Dale IHD3AC471L
Part No.:
IHD3AC471L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3AC471L.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 1.2A 393 MOHM TH
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
800mA
DC Resistance (DCR):
393mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3AC471L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3AC471L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3AC471L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3AC471L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3AC471L pin diagram, IHD3AC471L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3AC471L
Part Number IHD3AC471L
Material - Core Ferrite
Inductance 470 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Current - Saturation (Isat) 800mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 393mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)