Vishay Dale IHD3AC391L
Part No.:
IHD3AC391L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3AC391L.pdf
Description:
FIXED IND 390UH 1.6A 288 MOHM TH
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.6 A
Current - Saturation (Isat):
880mA
DC Resistance (DCR):
288mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3AC391L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3AC391L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3AC391L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3AC391L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3AC391L pin diagram, IHD3AC391L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3AC391L
Part Number IHD3AC391L
Material - Core Ferrite
Inductance 390 µH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Current - Saturation (Isat) 880mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 288mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)