Vishay Dale IHD3AC332L
Part No.:
IHD3AC332L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD3AC332L.pdf
Description:
FIXED IND 3.3MH 400MA 2.53OHM TH
Inductance:
3.3 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
310mA
DC Resistance (DCR):
2.53Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD3AC332L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD3AC332L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD3AC332L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD3AC332L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD3AC332L pin diagram, IHD3AC332L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD3AC332L
Part Number IHD3AC332L
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) 310mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.53Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)