Vishay Dale IHD1RR392L
Part No.:
IHD1RR392L
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IHD1RR392L.pdf
Description:
FIXED IND 3.9MH 170MA 8.63OHM TH
Inductance:
3.9 mH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
170 mA
Current - Saturation (Isat):
120mA
DC Resistance (DCR):
8.63Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order IHD1RR392L on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IHD1RR392L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IHD1RR392L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IHD1RR392L.
7.How to contact us to get technical supports, such as IHD1RR392L pin diagram, IHD1RR392L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IHD1RR392L
Part Number IHD1RR392L
Material - Core Ferrite
Inductance 3.9 mH
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 170 mA
Current - Saturation (Isat) 120mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 8.63Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)