XP Power IEB0124S12
Part No.:
IEB0124S12
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IEB0124S12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER SINGLE 12V 1W
Series:
IEB01 (1W)
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
83mA
Power (Watts):
996 mW
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
81%
Standard Number:
1. How to order IEB0124S12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IEB0124S12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IEB0124S12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IEB0124S12.
7.How to contact us to get technical supports, such as IEB0124S12 pin diagram, IEB0124S12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IEB0124S12
Part Number IEB0124S12
Manufacturer XP Power
Series IEB01 (1W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21.6V
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 83mA
Power (Watts) 996 mW
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 81%