XP Power IEB0115S12
Part No.:
IEB0115S12
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
4-SIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IEB0115S12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER SINGLE 12V 1W
Manufacturer:
XP Power
Series:
IEB01 (1W)
Package/Case:
4-SIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
83mA
Power (Watts):
996 mW
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
80%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE, UKCA, UL
Standard Number:
1. How to order IEB0115S12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IEB0115S12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IEB0115S12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IEB0115S12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as IEB0115S12 pin diagram, IEB0115S12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IEB0115S12
Part Number IEB0115S12
Manufacturer XP Power
Series IEB01 (1W)
Package/Case 4-SIP Module
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 13.5V
Voltage - Input (Max) 16.5V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 83mA
Power (Watts) 996 mW
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 80%